Американец уапсен на скопскиот аердром

by Fokus

Триесет и шестгодишен американски државјанин е уапсен вчера на скопскиот Аеродром откако при пасошката контрола било констатирала дека за него е издаена потрница од СВР Скопје.

Според полицијата, вчера во 16.00 часот на Граничниот премин Меѓународен aеродром Скопје, при извршена пасошка контрола на Џ.К.Л.(36) од САД и проверка во оперативната евиденција било констатирано дека за него е издадена мерка „апси“, по телеграма од СВР Скопје.

Поврзани новости