Алијансата го оспорува гласањето во Струга, Села се уште во игра

by Фокус 11:37
11:37

Изборниот штаб на Алиjанса за Албанците во Струга поднел 10 жалби до општинската изборна комисија за, како што велат од партијата, бројните нерегуларности што се случија во вториот круг на локалните избори во овој град.

-Трката во Струга останува отворена. Кандидатот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, се очекува да ја добие Струга, бидејќи токму на оние избирачки места каде што се направени неправилности, се создаде разликата од околу 600 гласови меѓу Мерко и Села – пишува во соопштението од партијата.

- Advertisements -

Поврзани новости