Ахмети се плаши да се соочи со албанските опозициски партии, вели Села

by Fokus 13:53
13:53

Али Ахмети се плаши да се соочи со албанските опозициски партии, рече лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во изјава за ТВ21  коментирајќи ја предизборната коалиција меѓу ДУИ и СДСМ. Тој кажа дека

-Не знам зошто треба да се „рециклираат“ информациите, имаат коалиција, имаат Влада. Али Ахмети не го прифати предизвикот да се соочиме , со нас од една страна и сите друго албански партии, затоа што се плаши, рече Села.

- Advertisements -

Поврзани новости