Ахмети: Одлуката за прекин на пописот не е моја

by fokus

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети денеска одговарајќи на новинарски прашања рече дека обвинението против него од СЈО во врска со прекинот на пописот во 2011 година е на погрешна адреса.

-Обвинението на СЈО за прекин на пописот е испратено на погрешна адреса. Јас не сум виновен, тоа е одлука на Собранието, рече Ахмети.

Поврзани новости