Ахмети му стана кум на синот на Груби

by Фокус 14:26
14:26

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, на фејсбук објави дека партискиот лидер Али Ахмети станал кум на неговиот син на неговиот втор роднден.

„Денес Епир наполни две години и моето семејство е почестено што токму на неговиот втор роденден една од нај ценетите личности, Али Ахмети, стана негов кум“, напиша Груби.

- Advertisements -

Тој порано работеше за холандската амбасада и делуваше во граѓанскиот сектор, но пред неколку години и официјално премина во ДУИ, откога е шеф на кабинет на Ахмети.

Поврзани новости