Ахмети: Мицкоски ми рече дека нема да се одмазди на пратениците кои ќе гласаат ЗА

by Fokus

„Не, немам разбирање за тој радикален чекор кој го направи, иако за време на преговорите кои сме ги имале и помошта која сум му ја побарал, ангажирањето кое го побарав од господинот Мицковски во оваа насока, тој ми рече – јас нема да се одмаздам на ниту еден пратеник кој ќе ги изрази своите убедувања и ќе гласа „за“ измените. Јас нема да се одмаздам…“, рече Али Ахмети во вечерашното издание на Click Plus на ТВ 21.

Поврзани новости