Ахмети: Кризата е можност за решавање на големите проблеми

by Фокус

Тешката криза во која е Македонија ја гледаме како можност за решавање на големите проблеми на земјата и за создавање подобра иднина, порача денеска лидерот на ДУИ Али Ахмети.

– Нашата партија од случувањата оваа година излезе посилна. Создадовме доверба кај младите дека и во Македонија е можна иднина и благосостојба и не мора да ја бараат среќата надвор – рече Ахмети.

Поврзани новости