Адвокатката на Јанакиески бара ослободителна пресуда за ТНТ

by Fokus

Јанакиевски, на денешното рочиште за ТНТ истакна дека бараат и очекуваат ослободителна пресуда.

-Одбраната е хендикипирана бидејки дури 137 докази на СЈО не ни се доставени. Како и да е, ке докажеме дека Космос бил незаконски изграден објект, а според наша пресметка имало дури 36 судски одлуки во полза на органите, на управата а на штета на наводно оштетениот Фијат Цаноски, истакна адвокатката Поповска, која додаде дека во текот на постапката ќе докажат какво ли малверзации правел Цановски.

Поврзани новости