50-годишна жена физички нападнала 13-годишно момче

by fokus

50-годишна жена нападнала 13-годишно момче, кое било соученик на нејзиниот син. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„На 11.10.2018 година во 14.00 часот во Полициската станица Карпош, З.Е.(42) од Скопје пријавил дека на 10.10.2018 година околу 18.30 часот на улицата „Женевска“ неговиот 13-годишен син физички бил нападнат од С.Н.Т.(50) – мајка на негов соученик. Според пријавеното, настанот го забележал неговиот брат Ф.Е.(18) и го оттргнал од С.Н.Т., по што  и двајцата заминале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“

Поврзани новости