207 казнети за брзо возење

by Fokus

Во текот на вчерашниот ден (28.03.2024) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 207 возачи.

Од нив шест возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.
Притоа, 76 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 131 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Поврзани новости