Починаа 21 пациент од корона вирусот, 10 од нив починале во изминатите три недели, но сега биле пријавени

by fokus 17:09
17:09

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 444 заразени со Ковид-19,  но и 11 пациент кои ја изгубиле битката со вирусот. Во денешниот извештај се регистрирани уште 10 починати, но од Министерството за здравство појаснуваат дека тие се со датум на смрт од претходните три недели, а  денес пријавени во ИЈЗ.

-Починати се 21 лице, два пациенти од Скопје (87 и 65г), еден од Куманово (75г), единаесет пациенти од Тетово (72, 68, 57, 58, 66, 73, 77, 65, 74, 56 и 73г), еден од Прилеп (84г), еден пациент од Штип (78г), еден од Охрид (69г), два пациенти од Кавадарци (64 и 59г), еден пациент од Кочани (71г) и еден од Кичево (63г). Пациентите се починати во болнички услови, информираат од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости