Одложено рочиштето за „Титаник 3“, новото закажано за 13 ноември

by fokus 11:46
11:46

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 13 ноември.

Во предметот се обвинети пратеникот на ДУИ Ејуп Алими и Исмет Гури за изборни нерегуларности во Општина Чаир.

- Advertisements -

Поврзани новости