Димитров: Да ја вратиме душата на Македонија!

by Фокус 15:05
15:05

На граѓаните пред Владата им се обрати и Никола Димитров. поранешниот амбасадор во Сад и Холандија и поранешен преговарач за името.

-Ќе ги ставиме темелите на идна Македонија. Сите заедно да ја вратиме душата на Македонија и да го тргнеме срамот. Никола ако ме слушаш, а многу сакаш да слушаш, од многуте проекти главниот го заборави, Македонија ја заборави.  Има еден избор, или оваа власт или Македонија, истакна Димитров.

- Advertisements -

Тој му се заблагодари на премиерот за тоа што го обединил народот.

-Фала ти Никола што не обедини. Не обедини и сега бараме одговорност! Оставка! Нема партии во судството, во администрацијата, во бизнисот. Нема партија во животот. Да живеат разбудените и неразбудените, зошто и нив ќе ги разбудиме. Да живее Македонија?, истакна Димитров.

Поврзани новости