Уценувач испратил експлицитни фотографии од 17-годишно девојче на нејзинито татко

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Р.А. (22) од селото Елевци, Центар Жупа, бидејќи набавил фотографии со експлицитна содржина од 17-годишно девојче и се обидел да ја уценува.

Како што соопшти МВР, осомничениот од девојчето побарал и други фотографии, а дел од фотографиите преку социјалните мрежи ги испратил на нејзиниот татко.