Панчеввски во телефонски разговор за ТВ 24 обвини дека вчерашниот претрес бил брутален и врз него била применета физичка сила.  Испрати порака и до Јанева и до судиите дека ги охрабрува да работат согласно законот.

-Незнаењето на Катица Јанева продолжува. Со ова се постигнати две цели претпоставувам.,  за изборните резултати за СДСМ и сеење страв во македонското правосудство. Јанева нема да ме заплаши , имам чиста совест. А вчера без да ми бидат посочени правата и без присуство на бранител беше применета сила од припадник на МВР, вели Владимир Панчевски.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.