По Вардар до Солун, а преку Дунав до Црно Море

  За една минута заокружување со пенкалото им даваме речиси на невидено на разни непознаници, шарлатани и апаши голема плата и неограничена власт со години да арчат наши пари и да распродаваат наш имот, да нѐ задолжуваат, да нѐ есапат како нивна хипотека ставајќи нѐ во залог и нас и нашите деца и поколенија.

  Ако сме го платиле избраникот да управува со него домаќински, не сме му го дале да го раскрчмува ни за џабалак, ни за милиони без да ги праша вистинските сопственици дали сакаат да продадат, или да купат нешто

  Пишува
  Ерол РИЗАОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.