На Коце може да му се помогне, само ако доживее пораз

  Коце го зедов „на нишан“, поради тоа што е градоначалник на Скопје во два мандата и што бара трет мандат. Но, исто така, овде долго зборувам за Коце поради тоа што мислам оти тој долго време е убеден дека добро ја врши функцијата и прави добри работи.

  Фактички самиот се втурна во небрано и понатаму ќе загазува уште повеќе во неизвесности и евентуално и во криминал.

  Но, начелно, овие мои предупредувања се однесуваат и на другите градоначалници што веќе отседнале на тие места во два мандата, а сега сакаат да го добијат и третиот. Сите тие треба да се размислат дали тие намери не ги водат со една желба да се потврдат како паши и своите општини да ги претворат во свои пашалаци

  Пишува
  Стојан АНДОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.