Како да се излечи македонското општество, кога партиите станаа отпорни на сите видови терапија?

  Да се извади денеска афера за Груевски или некој негов близок соработник дека перел пари, местел тендер, кажал нешто фашизоидно, вакви, онакви, секакви, никакви дека биле тие, кој ефект ќе го има во борбата против ВМРО-ДПМНЕ?

  Ама баш никаков, барем кај една доста голема популација на гласачи. Затоа што, тие гласачи се навикнати на најтешки напади кон ВМРО-ДПМНЕ, и ништо веќе не ги предомислува во нивниот став да ја поддржат партијата на избори.

  Зоран Заев денеска во суштина наликува на епидемиолог кој пред себе има болест која веќе неколку години ја „напаѓал“ тој и конзилиумот лекари околу него со сите најсилни лекарства што постојат и кој што сега не знае со каков препарат да ја нападне, оти болеста станала отпорна на сите видови препарати.

  Пишува
  Нено БОГДАН

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.