Зошто СЈО се појави во УБК?

by fokus 12:49
12:49

СЈО ги има на увид сите судски налози за легално прислушување од 2008-та наваму и сега недостасува само уште „Ериксон“ да ги соопшти податоците, кои е очекувано да ги има на нивниот сервер.

Ова особено ако се знае дека Горан Грујевски од Петтата управа ги уништи израелските системи за прислушување, кои снимале до 2015 година, па логично е на новиот систем инсталиран лани да ги нема податоците за незаконското прислушување.

- Advertisements -

Но, затоа, пак, на новиот систем ја има целата 2015 година, кога лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги објавуваше снимените аудиоматеријали преку кои се дозна за криминалот на партиите на власт.

Дали УБК сака да скрие од СЈО дека прислушувањето продолжило?

Пишува
Љубиша АРСИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”