Зошто паметни луѓе следат глупави лидери?

by fokus 19:27
19:27

Како е можно очигледно неспособни лидери сѐ уште да имаат верни следбеници!? Нели им е срам на илјадници луѓе да се фалат дека му даваат поддршка на кој било од нив?

Со кој памет некој вмровец сѐ уште мисли дека Христијан Мицкоски е добар лидер на ВМРО-ДПМНЕ, и со кој памет некој сдсмовец се гордее со резултатите на премиерот Зоран Заев во борбата против пандемијата и корупцијата, за засилувањето на владеењето на правото, за стартување на економскиот развој и кревање на животниот стандард…

- Advertisements -

Пишува
Нено БОГДАН

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК