Зошто Израел ги зеде Груевски и Мијалков на нишан?

by Фокус 12:27
12:27

Односите со библиската земја Израел, братучедите Мијалков и Груевски си ги презедоа небаре како семејно вмровско наследство мешајќи ги безбедносно-политичките интереси на Македонија и Израел со личните бизнис-лукративни цели.

Се заборавија кога наспроти преземените обврски од стратешкото партнерство почнаа да ги гоштеваат вековните непријатели на Израел – Иран и милитантните исламисти, а опремата за прислушување што ја купија од таму, ја злоупотребија за партиско-политички и криминални цели

- Advertisements -

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”