Заев од судница ќе пука разорни бомби против Груевски и Мијалков!

by Фокус 09:10
09:10

Истрагата за случајот „Пуч“, во кој се обвинети лидерот на СДСМ, Зоран Заев и ексдиректорот на ДБК, Зоран Верушевски, е при крај. Одбраната и обвинетите ги видоа доказите, а финишира и давањето на нивните искази.

Главната одбрана на Заев и Верушевски е дека на нивно место треба да одговараат премиерот Никола Груевски и првиот човек на УБК, Сашо Мијалков.

- Advertisements -

Како што дознаваме, поврзаноста на братучедите со незаконското прислушување, црно на бело, Заев ќе го докажел штом почне судењето.

Тогаш обвинителите повторно ќе бидат на потег. Дали ќе ги гонат првите луѓе во државата или, како по навика ќе се прават дека ниту гледаат, ниту слушаат?

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”