Заев ќе го урива режимот од улица

by Фокус 12:05
12:05

Лидерот на СДСМ сериозно ја сфати пораката на Груевски дека нема да дозволи ниту правна, ниту политичка разрешница на институционален начин, ниту пак остварување на некаков договор за негова демисија со политичка волја.

Тој единствено ја признава силата, а таа единствено му преостанува и на Заев за да ја наметне политичката волја на граѓаните.

- Advertisements -

Првите судири со режимот ветуваат остра улична битка, но дали може да се оствари најавата на лидерот на СДСМ дека народот би можел да ја земе правдата во свои раце?

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”