Заболени од душевна болка, а оперирани од одговорност!?

by Фокус 20:00
20:00

Премиерот Никола Груевски, првиот човек на УБК, Сашо Мијалков, како и министерките Гордана Јанкулоска и Елизабета Канчевска-Милеска, освен тоа што со години се актуелни владини претставници, имаат и заедничка „хронична болест“.

Сите се жалат на тешка душевна болка предизвикана од политичките опоненти. Поради нив не спиеле, не јаделе, се срамеле.

- Advertisements -

Па, така, останува нејасно, како така ненаспани, ненајадени и растревожени ја водат државата, и тоа 24/7!?

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”