Модернизација на студентскиот дом „Гоце Делчев“ по ВМРО-вски терк!

by Фокус 20:20
20:20

Карактеристично за градежната фирма „ВИА“ е тоа што нејзин сопственик е бизнисменот од Вевчани, Ѓорѓи Угриноски, кој има неколку роднински врски со истакнати функционери и членови на партијата на власт.

Тој е татко на сопругата на експратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Спасеноски, а, исто така, е и вујко на Крсто Мукоски, кој, пак, е пратеник на партијата на власт од последниот пратенички состав.

- Advertisements -

Мукоски, исто така, беше член и на извршниот комитет на оваа партија и заменик-директор на државната компанија за пренос на електрична енергија МЕПСО. Тој може да се најде и на листата на донатори на партијата за изборните циклуси.

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”