За политичката корупција и политичката проституција

by fokus

Потребно е да добиеме над 61 пратеник за да не бидеме уценувани од никого, од никакви Арбен Таравари, Али Ахмети, Артан Грби и слични белосветски измамници.

И не е само ВМРО-ДПМНЕ да не биде уценувано, туку да не биде уценуван и народот

Пишува
Александар НИКОЛОСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК