Вмровски авторитети му порачуваат на Груевски: Повлечи се и спаси ја партијата од пропаст!

by fokus 13:30
13:30

Откако крвавиот четврток дефинитивно го испрати ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, се отвори дебата за лидерска смена во партијата, која, според упатените, без да се реформира и ребрендира не може да се ослободи од имиџот на насилничка партија и да ги возобнови мостовите кон меѓународната заедница и албанските партии.

Сепак, информациите од партијата говорат дека Груевски нема намера да се повлече од лидерското место најмалку до следните локални избори, бидејќи не загубил на избори и ужива поддршка од партиските органи и од членството.

- Advertisements -

Поранешни видни партиски функционери, пак, велат дека одложувањето на промените само ја носат партијата кон бездна

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”