Зврлевски и Гешкоска со крвави раце како и силеџиите!

by fokus 13:38
13:38

Спрегата меѓу полицијата, обвинителството и судството сѐ уште функционира подмачкано, но не кон обезбедување на правдата.

Стоте камери, илјадниците слики, многуте сведоци и докази од срамниот 27 април не се доволни за институциите да ги видат сите кривични дела кои се случија тој ден.

- Advertisements -

Јавното обвинителство на Зврлевски за најкрвавиот ден во историјата на македонското Собрание досега поднесе само обвинителен предлог против девет лица кои се товарат за „учество во толпа“.

Дали обвинителството ќе ја добие улогата да ги заштити и „испере“ од одговорност лицата кои влегоа во Собранието и ги тепаа пратениците и новинарите и со тоа извршија бројни кривични дела?

Пишува
Кристина ОЗИМЕЦ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”