ВМРО-ДПМНЕ бара начин да ги одложи изборите, а СДСМ подготвува голема коалиција

by fokus 13:09
13:09

Иако се чинеше дека парламентарните избори на крајот на годината се бетонирани, сепак во политичките кулоари сега се споменува дека е можно уште едно, трето по ред одложување на изборите, но овојпат на инсистирање на ВМРО-ДПМНЕ, која наводно сака да ги спои парламентарните со локалните избори, кога ќе може да смета и на централниот и на општинските буџети.

Притоа, за тоа треба да се обвини опозицијата, која, без оглед каква ќе биде разврската, веќе почна да се организира како изборите да ќе се одржат утре

- Advertisements -

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”