Додека Катица стигне во судница, сите ќе бидеме за во лудница!

by fokus 13:02
13:02

Јанева и да сака сега не може да ги покаже своите „капацитети“ во судница, зашто таа е илјадници светлосни години далеку од неа.

Судот кој одлучува за обвиненијата на СЈО, таа одметната платеничка адвокатура на мафијата, на Катица не ѝ дава да се приближи ниту до споменикот на вмровскиот касап Андон Лазов Ќосето, а не, пак, во судница, против режимот да го демонстрира тоа што го научила како обвинител во Гевгелија.

- Advertisements -

Причините за тоа се прозаични. Катица нема да добие шанса да ги покаже своите „капацитети“, сѐ додека Груевски командува со кадиите од тефтерчето на Гоца.

Всушност, главното оружје на СЈО, сѐ до политичката разврска на македонскиот јазол, до поразот на пастирот или до неговото повлекување останува токму пропагандата, или пи-арот, ако тоа звучи понежно.

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”