Пратеничката Рангелова е обвинета за насилството во Центар

by fokus 13:13
13:13

Покрај пратеничката Даниела Рангелова и нарачателите на насилството Никола Груевски и Миле Јанакиески, обвинети се и претседатели на локални комитети на ВМРО-ДПМНЕ и советници во Општина Центар, вкупно 14 лица.

Според вториот обвинителен предлог, во кој првообвинет е поранешниот шеф на Петтата управа на УБК, Горан Грујевски, за уништувањето документи ќе одговараат и шест припаднички на УБК (МВР), кои му помогнале во извршувањето на кривичното дело. Некои од нив присуствувале на палењето на документите во базата Брест, кај Петровец

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”