Власта мрази сѐ што е геј, а ја слави најголемата геј-икона!

by Фокус 18:45
18:45

Луѓето од ЛГБТ заедницата по шести пат станаа цел на напади и насилство на група од 30 луѓе, за која, како што велат, постојат двајца нарачатели во коалицијата што владее со Македонија.

Според нив, во таа група има и Македонци и Албанци, а тоа го докажуваат и предупредувачките закани на фејсбук-профили на македонски и на албански јазик.

- Advertisements -

Веќе две години, МВР и Јавното обвинителство молчат и според активистите ги штитат напаѓачите, кои се плашат за својот живот.

Залагајќи се за уставна дефиниција на бракот меѓу еден маж и една жена, истовремено власта хипокритично го слави Александар Велики, кој имал повеќе жени, па дури и хомосексуална врска

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”