Вкупно 29 политичари се тужакаат по судови

by fokus 19:17
19:17

По режимот на Груевски кога се тужеа голем број новинари и партиски ривали и се бараа илјадници евра отштета, тужбите за клевета не излегуваат од мода.

Премиерот, за еден месец, двапати се појави во Граѓанскиот суд, каде што тужи за навреда и клевета, а од неговата партија не одговараат точно кои други функционери тужат новинари или политичари

- Advertisements -

Пишува
Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК