Цела влада да се удави во Вардар!

by fokus 14:18
14:18

Не му се даваа милиони евра на Груевски и на другите надлежни за потребната инфраструктура со која ќе спречеа поплави од такви катастрофални размери што однесоа 22 животи.

За нив враќање нема, гадови едни некадарни! Убијци! Цела влада да се удави во Вардар, заедно со нивниот партиски лидер, и да отплута кон Солун, нема да е утеха за унесреќените од катастрофата што ги снајде, а и за нас што длабоко сочувствуваме со нив.

- Advertisements -

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”