Тркалото на Груевски, 7 милиони евра поскапо од „панорамата“ на Обама!

by fokus 13:24
13:24

Иако изградбата на Панорамското тркало стартуваше уште лани, сега повторно се актуализираше расправата за неговата потреба, односно по предлогот на опозицијата парите да се пренаменат за санирање на штетите од поплавите.

Власта уште еднаш повтори дека ќе го гради по секоја цена, макар таа била и 19 милиони евра, пари кои ни се нужни за санирање на штетите од поплавите. „Фокус“ анализира дали овој објект од преплатеното „Скопје 2014“ можеше да чини помалку, кога веќе запнаа да го свртат.

- Advertisements -

Но, и дали ќе ја сврти реката Вардар кон нашите домови?

Пишува
Валентина ВУРМО

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”