Нови фирми зад кои стои првиот венчален кум на Груевски

by fokus 13:27
13:27

Ристо Новачевски, првиот венчален кум на Груевски, стана актуелен во јавноста кога одекна „бомбата“ во која тој се појави како директор на фирма од даночниот рај Белизе, преку која лидерот на ДПМНЕ сакал да купи плацеви на Водно.

„Фокус“ дојде до уште три нови фирми на Новачевски, досега непознати за јавноста. Документите од Централниот регистар ја откриваат поврзаноста на Новачевски и со дијализниот центар „Дијамед Македонија“, која учествува во бизнис тежок рекордни половина милијарда евра!

- Advertisements -

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”