Тодоров „најде“ лек против еболата!

by Фокус 19:30
19:30

За само неколку месеци, Македонија стана цел на разни болести. Откако се појави опасната бактерија листерија, еден месец подоцна здравствените власти прогласија епидемија на жолтица, па се појавија неколку случаи на западнонилска треска, за на крај да се појави страшната вест дека Британец на скопската Инфективна клиника починал од смртоносната ебола.

Дали навистина постоеше сомневање дека се појавила оваа опасна болест во државата или здравствените власти непотребно кренаа паника?

- Advertisements -

Се одвлече ли на тој начин вниманието на јавноста од реалните проблеми, Европскиот извештај, беспарицата, задолжувањето, високите казни?

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”