Стевче Јакимовски не сруши за да гради поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 13:10
13:10

Градоначалникот на Карпош наредил да се сруши објект во општината во кој била сместена компанијата „Галаб“, иако за одлуката немал законска основа.

Дури и полицијата на Митко Чавков одбила да асистира при рушењето, поради што Јакимовски ангажирал приватно обезбедување.

- Advertisements -

Причината, како што велат од „Галаб“, е што на тоа место треба да гради Ивица Георгиевски, екс пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен шеф на Агенцијата за млади и спорт

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”