Според Захариева со диктаторот Живков може во Европа, ама со Тито не!

by fokus 14:38
14:38

Им препорачувам на Екатерина Захариева, Андреј Ковачев, Красимир Каракачанов, па и Румен Радев, кој е многу помлад од мене и многу од работите не ги познава, да го прочитаат текстот „Блокадата на С. Македонија ќе биде голема стратешка грешка на Бугарија“ од Даниел Смилов, објавен на Дојче веле, како и јавно изнесените ставови од поранешниот министер за надворешни работи на Бугарија, Соломон Паси

Пишува
Стојан АНДОВ

- Advertisements -

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК