Соработници на Јанкулоска и на Мијалков почнаа да ни реферираат за криминалот во МВР!

by Фокус 12:13
12:13

По постигнувањето на Договорот од Пржино, генералниот секретар на опозицискиот СДСМ, Спасовски ја презеде функцијата за која можеби најмногу се бореше опозицијата – министер за внатрешни работи.

Неполни три месеци по изборот, тој во интервју за „Фокус“ вели дека открил злоупотреби лични, партиски и за криминални цели во МВР, каде што, според него, бил изворот на злото и со изборниот криминал.

- Advertisements -

Министерот за внатрешни работи посочува оти почнал процесот на демонтажа на системот на власта, чии структури сѐ уште се длабоко инсталирани во полицијата

Разговараше
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”