За лична промоција, Груевски го плаќа и ексшефот на тајната служба на САД

by Фокус 12:01
12:01

По објавувањето на договорите според кои партијата платила неколку агенции од САД милионски суми долари за да лобираат за неа во Вашингтон, деновиве логично се наметна прашањето колку пари навистина поседува ВМРО-ДПМНЕ на Никола Груевски?

Едно е сигурно, како никогаш досега, по 10 години вкотвени во власта од каде што ниту некој може, ниту смее да ги контролира нивните пари, ова е единствениот заклучок – дека партиското буре без дно е „полно со паричиња“, што би рекла Гордана Јанкулоска, како никогаш досега

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”