Сомнежи за криминал и незаконитости во Боречката и во Скијачката федерација

by fokus 12:48
12:48

Постојат сериозни индиции за злоупотреба на финансиски средства во Боречката федерација и нерегуларности и незаконитости при изборот на претседател на Скијачката федерација на Македонија.

Тоа допрва ќе треба да го истражуваат надлежните органи и вистината да го дочека своето спортско утро

- Advertisements -

Пишува
Јорданчо ЦВЕТАНОСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК