Локалните шерифи се гонат кога ќе ги изгубат изборите, како и за дисциплинирање на „своите“

by fokus 12:30
12:30

Најголем дел од кривичните пријави против поранешните градоначалници сѐ уште се без епилог, а речиси сите се гонат за кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувања.

Обвинителството веќе не може да ги изброи пријавите што се поднесоа против вмровските градоначалници, но никој од нив не е во затвор, и покрај толку исштанцани пријави.

- Advertisements -

Сепак, пред локалните избори наесен може да бидат добра лекција за локалните шерифи што ќе станат бивши

Пишува
Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК