Снимките од поткупот на гласачи од Пустец за полицијата не се доказ

by fokus 12:56
12:56

Кога владејачката партија на изборите во 2013 година масовно увезуваше гласачи од Пустец, пештанци направиле фотографии од комбињата со кои се превезувале, а имаат и докази како на гласачите им биле давани и пари.

Полицијата ги известила оти нема намера никого да гони, туку сами да си поднесат пријава

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”