„Скопје 2014“ ќе стане историско кога ќе го бојадисаме целото!

by Фокус 11:05
11:05

Александар Донев е активист од граѓанското движење „Протестирам“, кој редовно може да се види на протестите против аболицијата на Иванов, на кои секојдневно излегуваат илјадници граѓани.

Донев е жесток критичар на власта и на нејзините политики и тој за „Фокус“ објаснува што ги предизвикало младите и повозрасните граѓани да излезат на масовните протести.

- Advertisements -

Донев говори за приведувањето на дел од демонстрантите, за однесувањето на полицијата, за идејата со бои да се „бомбардираат“ објектите од проектот „Скопје 2014“, за Шарената револуција

Разговараше
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”