„Сјајот и бедата на куртизаните“ во служба на режимот

by Фокус 17:15
17:15

Велија Рамковски беше лидер во ТВ понудата. А1 прва почна со „бизнис вести“, за потоа и другите да тргнат по тие стапки.

Стартуваше со емисии за естрадата „Ексклузив“, што потоа ги преплавија и другите ТВ-куќи.

- Advertisements -

Со емисијата за земјоделците, ги зарази и други.

Токму ТВ А1 сефтоса со реалити шоуа, со кои сега се преплавени другите телевизии.

Велија беше првиот што откупи и турски серии, кои одеа со синхронизиран превод на македонски јазик. Сега сите тргнаа по неговиот пат.

И Велија прв отиде в затвор за финансиски криминал…

Пишува
Јадранка КОСТОВА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”