Сите добија по 70.000 евра, само за нашиот Филип судот не дозволува!

by fokus 10:55
10:55

Иако навршија пет години од крвавиот масакр кај Смиљковско езеро и трагичната смрт на Цветанчо Ацевски, Кире Тричковски, Александар Наќевски, Филип Славковски и Борче Стевковски, родителите на Филип сѐ уште не го добиле ветеното обесштетување од државата од 70.000 евра.

Останатите четири семејства веќе одамна се исплатени, а само семејството Славковски е обесправено, бидејќи судот кој требало да ја аминува оваа одлука, чекал пресудата за „Монструм“ да стане правосилна!? За останатите важат едни закони и правила, а за ова семејство очигледно други

- Advertisements -

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”