Што ги поврзува заевци и груевци!?

by fokus 14:17
14:17

Ме радува меѓународната активност на новата власт, ем поддршките од сите релевантни адреси, ама ме загрижува што и просечниот сдсмовски партиски член е со резон од вмровскиот.

И тие се вознесени дека партијата треба да ги вработи! Како што покажа една анкета дека безмалку една третина смета дека е нормално функционерите да крадат, на мисла сум дека двојно повеќе рака во огин ставаат дека е најнормално партијата да е Агенција за вработување.

- Advertisements -

Овој принцип го разви СДСМ во 1990-тите, а ДПМНЕ го лапна како органска филозофија. И тоа е врзивно ткиво меѓу нивните фанови.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”