Што еден будала може да расипе, цела држава не може да го исправи

by Фокус 13:01
13:01

Сметам дека не е точно дека и Миле и Гордана не се во куќен притвор. Нивниот живот се сведува на седење дома и провод само во партиското седиште.

И ако излезат, тоа мора да биде со огромно обезбедување.

- Advertisements -

Што ми вели еден пријател прилепчанец, инаку трета генерација вмровец:

„Не треба никаква друга санкција за Миле Јанакиески, ниту затвор, ниту притвор. Нека го задолжат само 3 години секое утро да мора да помине низ прилепската чаршија. Тогаш ќе видите што значи „пишчејне, вришчејне“.

Пишува
Александар ТОРТЕВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”