Седуммина вработени во УБК ќе бидат првите обвинети за прислушувањето!?

by fokus 12:49
12:49

Во исчекување на првиот обвинителен акт поднесен од Специјалното јавно обвинителство, кој беше најавен за неделава што изминува, се шпекулира дека први на обвинителна клупа ќе седнат вработени од УБК, а не високи функционери од власта.

Сепак, кон средината на септември, со преземањето на случајот „Пуч“ од СЈО, се очекуваат измени во обвинителниот акт, според кои, на местото на Заев, Верушевски и останатите обвинети за незаконското прислушување, ќе седнат првите луѓе од владејачката ВМРО-ДПМНЕ

- Advertisements -

Пишува
Валентина ВУРМО

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”